Exorcista otec Marián Rajchel: O rodine – časť 3.

Exorcista otec Marián Rajchel

Myšlienky z relácie:

  • Deti si budujú vzťah s hračkami, na ktorých viaceré postupne zostávajú závislé. Rôzne jednorožce, Atlantské prstene, pentagramy atď., všetko sú to veci, ktoré majú za sebou okultné pozadie. Satan cez ne obsadzuje mysle detí a týmto spôsobom ich priťahuje k sebe.
  • Problémom sú aj počítačové hry a mobilné telefóny. Agresia, ktorá vzniká pri týchto zariadeniach, deti zotročuje. Keď vyrastú, skončia na ulici, lebo si svoju agresiu potrebujú niekde vybiť, ventilujú ju v alkohole, v drogách… Nikde nepracujú, celý deň spia a celú noc hrajú… Takto vzniká generácia, ktorá sa o seba absolútne nedokáže postarať.
  • Je potrebné aj dospelých poúčať, ako riešiť jednoduché rodinné situácie, ako vychovávať malé deti. Dnes sa totiž nehľadí na morálne a duchovné hodnoty, na všetko sa pozerá cez hodnoty ekonomické. Dobro a pravda sa potláča. Boh nás chce naučiť milovať a našou úlohou je na túto túžbu odpovedať správnym spôsobom.
  • Láska k Bohu a Božia láska nie je výmenný obchod! Ak nedostaneme, o čo v modlitbe Boha žiadame podľa našich predstáv, pomerne rýchlo prechádzame na druhú stranu. Prijímame ponuku satana, telo automaticky víťazí nad duchom, prichádzajú závislosti – alkohol, drogy, gamblerstvo, sex, pornografia – prichádza odmietnutie Boha, ľudí a nakoniec aj seba samého. Nastupuje neprijatie, sebapoškodzovanie a napokon aj odmietnutie svojej identity, ktorá sa ako mor šíri medzi mládežou.
  • Démon človeku závidí a zároveň ho nenávidí. Práve ľudia zaujali jeho miesto, ktoré bolo pripravené pre neho v raji a on to nemôže zniesť. Zároveň vie – hovorí o tom sv. sestra Faustína – že ak sa doplní počet padlých anjelov počtom svätých, príde posledný súd. Toto on nechce, lebo by to bol jeho definitívny koniec. Preto robí všetko preto, aby zvádzal ľudí, aby neboli spasení, aby skončili v pekle…
  • Panna Mária je silná v boji proti démonom a veľmi pomáha pri exorcizmoch. Pri modlitbe sv. ruženca si robil démon z nej posmech, ale pri jej príchode už kričal, lebo žiaru, v ktorej Panna Mária prichádzala, nemohol zniesť. Pred krásou Panny Márie musel utiecť.
  • Je radosť byť byť exorcistom! Exorcista prináša radosť z oslobodenia, úľavu od útrap pri hriechu. V hriechu prichádza zatemnenie mysle, človek nedokáže rozoznať dobro od zla, no po oslobodení sa vlastnosť vnímať dobro a krásu vracia.
  • Európsku úniu zakladali kresťania, katolíci. Ako štát nemusíme z nej vystupovať, ale našou úlohou je EÚ zmeniť.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem