Dominik Chmielewski: Cvičenie dobrej smrti. 01-10

Dominik Chmielewski
Dominik Chmielewski

Desiata prednáška z prvého cyklu o. Dominik Chmielewski – krátke katechézy s názvom: Cvičenie dobrej smrti.

  • V našom ráde prežívame jeden deň v mesiaci ako náš posledný na tomto svete. Slúžime sv. omšu ako poslednú, pred Najsvätejšou sviatosťou Oltárnou ľutujeme všetky svoje hriechy, akoby od tejto ľútosti záležalo na celom našom večnom živote, analyzujeme svoje vzťahy, či niekomu dlhujeme odpustenie, odprosenie, poďakovanie… Žijeme tak, akoby sme večer naozaj mali zomrieť.
  • Don Bosco, zakladateľ saleziánov, povedal, že ten, kto prežíva jeden deň v mesiaci, ako posledný deň svojho života, nemôže byť zatratený.
  • Ženy, keby ste vedeli, že dnes večer zomriete, ako by ste hľadeli na svojho manžela? Ako by ste sa s ním rozprávali? Povedala by si – toto je môj posledný deň, chcem ti všetko odpustiť, za všetko odprosiť…
  • Muži, keby ste dnes ráno vstali a pozreli na svoju ženu s vedomím, že v závere dňa zomriete, ako by ste si ju privinuli k sebe? Ako by ste trávili s ňou svoj posledný deň?
  • Svätí nám dávajú príklad: Ži tak, akoby každý deň bol tvoj posledný. Rob tie najlepšie a najkrajšie rozhodnutia dňa. Dávaj celé svoje srdce Bohu aj človeku…
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem