Dominik Chmielewski: Celé svedectvo môjho života – časť 3.

otec Dominik Chmielewski

Myšlienky z relácie:

  • Každý kňaz by si mal vypestovať hlboký vzťah k Panne Márii. Koptská Cirkev používa modlitbu, v ktorej adoruje jej fyzickú krásu. Všetci vizionári – naprieč históriou – vravia, že Panna Mária je nepredstaviteľne krásna fyzicky aj duchovne.
  • Ak si každý muž vo svojom srdci postaví na 1. miesto Pannu Máriu, naučí sa adorovať aj krásu svojej ženy. Rovnako aj kňaz, keď si vytvorí vzťah s Pannou Máriou, ľahšie dokáže pochopiť srdce každej ženy.
  • Sv. Jozef bol mimoriadne citlivý, dokázal milovať viac a lepšie ako iný človek práve preto, lebo mal možnosť žiť s Pannou Máriou. Sila jeho lásky sa prejavila najmä v situácii, keď sa Mária vrátila od svojej príbuznej Alžbety v požehnanom stave. Každá žena, ktorá bola v tom čase svojmu mužovi neverná, musela byť v Izraeli ukameňovaná. On s tým absolútne nesúhlasil a rozhodol sa napísať jej prepúšťací list… Jeho láska tým zachránila celý svet, pretože ak by súhlasil s možnosťou dať ukameňovať Pannu Máriu, zomrel by aj Ježiš, náš Spasiteľ.
  • Utrpenie, ktoré obetujeme a ktorému dáme zmysel, prináša obrovské požehnanie.
  • Sv. Jozef musel veľmi silno trpieť, keď zbadal Pannu Máriu v požehnanom stave. Pripúšťal, že ho zradila. Prežíval obrovské utrpenie. Avšak ako silno trpel, tak aj silno miloval Pannu Máriu. Jeho správna reakcia zachránila celé ľudstvo a ono z jeho rozhodnutia čerpá do dnes.
  • Vďaka tomu dostalo ľudstvo Matku, ktorá sa o nás stará a ktorá za nás oroduje. Ona nakoniec rozdrví hlavu satana a ako prvý krát, pripraví aj druhý krát príchod svojho Syna Ježiša Krista na tento svet.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem