Dominik Chmielewski: Celé svedectvo môjho života – časť 1.

otec Dominik Chmielewski

Myšlienky z relácie:

  • Pred narodením otca Dominika mala jeho matka veľké problémy, preto ho s veľkou dôverou zasvätila Panne Márii. Záver tehotenstva bol šťastný a malý Dominik sa narodil. Bol vychovávaný vo veriacej rodine, ale počas svojho života sa mu stali modlou bojové umenia a zen budhizmus.
  • Ako mladý vstával ráno o 5:30 hod. Vo svojej izbe – prerobenej na telocvičňu – tvrdo trénoval a meditoval. Vo vedľajšej izbe v tom istom čase zároveň vstával jeho otec, otváral Sväté Písmo a rozjímal o Bohu. V jednom byte sa stretli dve cesty:

1. Rozvíjanie a sebazdokonaľovanie.

2. Rozjímanie a odovzdávanie seba samého Bohu.

  • Budhisti ponúkajú rozvíjanie seba samého až do akejsi dokonalosti, ale cesta kresťana – katolíka spočíva v odumieraní sebe samému a v pripodobňovaní sa Bohu. Dominik bol tak vtiahnutý do procesu bojových umení, že sa s nimi doslova zžil. Dospelo to až k tomu, že bol pripravený okamžite reagovať a v sebaobrane zabiť človeka. Táto pripravenosť sa mu odzrkadľovala v očiach a ľudia sa ho báli. Bol rozhodnutý odísť na Okinawu k majstrom, aby sa zdokonalil v bojovom umení.
  • Panna Mária pamätala na svojho syna, reagovala na modlitby jeho matky i otca a zachránila ho. Pomedzi tréningy chodil Dominik do spoločenstva, kde hrával na gitare. Dostal tam ponuku navštíviť Medžugorje. Ako racionalista a skeptik sa tam so svojimi priateľmi vydal. Prišli na poobedňajšiu pobožnosť, na ktorej sa s úplnou ľahkosťou niekoľko hodín dokázal modliť ruženec, až bol z toho prekvapený. Na ďalší deň boli prítomní na zjavení, ktoré mal vizionár Ivan na Podbrde. Dominik sa dostal priamo k modrému krížu, tesne vedľa vizionára Ivana, ktorého sústredenosť pri modlitbe pred zjavením ho až ohúrila…
  • Počas zjavenia Panny Márie, ktoré mal Ivan, otec Dominik zažil jej objatie. Ani 15 rokov meditácie zen budhizmu mu nedalo toľko, čo týchto pár chvíľ objatia Matky Božej. Tu nastalo jeho osobné obrátenie. Zrútili sa mu všetky jeho plány o Okinawe a bojových umeniach. Panna Mária je tak krásna, nežná a milujúca, že človek, ktorý ju vidí, plače od dojatia, radosti a vďaky zároveň. Plače, lebo vidí stelesnenú lásku. Otec Dominik počul v srdci jej slová: „Milujem ťa! Stále som ťa milovala, bola som pri tebe a ty si môj milovaný…“
  • Táto láska dokáže uzdraviť duchovne chorých ľudí. Skúsenosť tejto lásky, ako je človek milovaný Bohom, privádza ľudí do Cirkvi a práve túto skúsenosť nám prináša v dnešných časoch Panna Mária. Ježiš nás miluje bezpodmienečne a čaká, kedy na jeho Lásku zareagujeme.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem