Vlk v ruchu baránka

Najkonzervatívnejší z konzervatívnych, ochranca rodiny, dokonca otvárateľ konzervatívnych summitov. A hrobár zákonov na pomoc tehotným ženám.
Tak jednoducho môžeme pomenovať Borisa Kolára, ktorý hlasoval proti zákonu o pomoci tehotným ženám.
Práve jeden hlas bol potrebný, aby tento zákon prešiel. Ten jeho.

Dnes už nemôže hovoriť o tom, aký je on konzervatívec, ako si cti rodinu, ako chce pomáhať ženám. On ich len zneužíva. Doslovne. Pre svoje pôžitky.

Ako ináč možno nazvať človeka, ktorý má „oficiálne“ potvrdených 11 partneriek a 11, či 12 oficiálne priznaných detí? Nie je potrebné nič viac dodávať. Predseda strany, ktorá má rodinu v názve, je obyčajný prospechár. Klame vtedy, keď to má pre neho prospech. Jemu vôbec nejde o tehotné ženy, o pomoc rodinám, dokonca ani o tie byty, ktoré im chcel postaviť. Dajte si pozor!

Pokiaľ bude Boris Kolár srdcervúco hovoriť o tom, ako chce on chrániť rodinu, vedzte, že urobí pravý opak. Bude ju ničiť. On totiž rodinu ani nevytvára. On si ju nectí. On šliape po štatúte rodiny a vysmieva sa mu.
A pokiaľ sa bude vyhovárať na to, že sa mu niečo v návrhu zákona nepáčilo? Odpoveď je veľmi jednoduchá: „Schváľ ochranu tehotných žien a predlož pozmeňujúci návrh, ktorým daný zákon vylepšíš. Si poslanec, máš na to právo!“

Hlasovanie a prehľad, ktorý poslanec ako hlasoval, nájdete tu:
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasovanie&ID=46840
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasovanie&ID=46869

Čo nám odhalilo toto hlasovanie?
Nenávisť zo strany liberálov je úplne rovnaká, či predložíte zákon na ochranu života poriadne, alebo okresaný. Títo predstavitelia kultúry smrti si idú svoje. S diablom sa nezahráva. Vaše áno nech je áno a vaše nie nech je nie. Nič iné neexistuje. Preto je potrebné predložiť zákon tak, ako má byť, nie okresaný, zjemnený. Ale poriadne. Je tiež zjavné, že predkladateľka zákona pani Záborská svoju úlohu absolútne nezvládla. Pri súčasnej konštalácii rozloženia síl v parlamente sú poslanci KU jazýčkom na váhach pri predkladani akéhokoľvek zákona.

Ak by jej skutočne išlo o prijatie zálona, stačilo jasne odprezentovať svoj postoj: „Ak nezahlasujete za prijatie zákona, nemôžete počítať s našimi hlasmi pri reformách!“

Takto sa dnes robí politika, takto sa prezentuje poslanec, ktorému záleží na ľudských životoch.

Veríme, že sa pani Záborská poučí z ďalšej svojej politickej chyby a nasledujúci návrh už predloží správne a bez vajátania.

Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem