Sr. Emmanuel Maillard: Eucharistia – sv. omša

Sr. Emmanuel Maillard

Myšlienky z relácie:

  • Panna Mária si želá, aby sme každý deň chodili na sv. omšu. Ak by sme si mali vybrať medzi jej zjaveniami a sv. omšou, máme dať vždy prednosť sv. omši. Počas sv. prijímania nemáme sledovať okolie, ale máme si kľaknúť a aspoň 10 minút sa zhovárať s Ježišom vo svojom srdci.
  • Veľmi veľa ľudí sa nesústredí na skutočnú prítomnosť Pána Ježiša v Eucharistii a on sa kvôli tomu cíti opustený. V tomto posvätnom čase nám chce odovzdať poklady a milosti, ktoré má. Od ľudí, ktorí ho prijímajú so zavretým srdcom, odchádza so svojimi darmi naplnený smútkom. Kvôli tejto ľahostajnosti trpel Ježiš agóniou v Getsemanskej záhrade.
  • Ak nie sme v stave milosti posväcujúcej, nemáme pristupovať k sv. prijímaniu, pretože Ježiš do hriešneho srdca nevstúpi.
  • Ježiš Kristus nás počas sv. prijímania chce pretvárať na seba samého. Všetko, čo nám dáva – svoju dušu i srdce, svoj pokoj, miernosť a pokoru – sa stáva našou miernosťou a pokorou. Týmto sme uzdravovaní a oslobodzovaní. Robme všetko preto, aby sa Pán Ježiš pri vstupe do nášho srdca nestretával s hriechom, ale s našou radosťou a privítaním.
  • Fyzická potrava buduje naše hmotné telo a duchovný pokrm – Eucharistia – buduje naše duchovné telo. Stupeň slávy, ktorý budeme prežívať v nebi, závisí od kvality našich sv. prijímaní tu, na Zemi.
  • Mystička Marta Robinová, ktorá každý piatok prežívala umučenie Krista, vyslovila v extáze túto vetu: „Ó, Ježišu, ako ti ďakujem, pretože nás prijímaš takých, akí sme a obetuješ nás Otcovi takých, aký si ty.“ Pán Ježiš nás pred svojim Otcom premieňa na seba samého.
  • Panna Mária v Medžugorí nás vyzýva byť za jedno s Ježišom a preto nám ponúka 5 symbolických kameňov:

1. pôst

2. sv. spoveď

3. sv. omša spojená s prijatím Eucharistie

4. čítanie Svätého Písma

5. modlitba sv. ruženca

Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem