Ralph Martin: Sv. Jozef – odkaz pre mužov.

Ralph Martin

Myšlienky z relácie:

  • Sv. Jozef bol mimoriadne zbožný muž, ktorý vo svojich 12 rokoch zložil sľub čistoty. Žil s Pannou Máriou v čistote. Bol prekvapený, že práve on bol vybratý za jej manžela, ale zároveň aj potešený, lebo vedel, že s Máriou prežije veľmi hlboký vzťah. Sv. Jozef je vzorom pre mužov najmä v riešeniach nezvyčajných situácií a v zodpovednom postoji na Božie volania.
  • Čím dlhšie sv. Jozef žil so svojou manželkou, tým viac ju miloval. Nemôžeme stavať naše manželstvo na sexe a intímnostiach, pretože tie časom nebudú jednou z najdôležitejších kritérií nášho vzťahu. Bez uvedomenia si tejto skutočnosti hneď na začiatku vzťahu, môže z toho po rokoch vzniknúť príčina rozpadu manželstva.
  • Ak je náš vzťah postavený na Bohu, potom láska k manželke rokmi pribúda a rastie.
  • Sv. Jozef bol pre Ježiša nie pestúnom, ale dokonalým otcom. Staral sa o neho aj ako učiteľ tým, že ho vyučil svojmu remeslu. Veľkosť lásky voči Ježišovi prejavil sv. Jozef pri jeho strate v chráme…
  • Sv. Jozef je náš mocný orodovník, pretože prežil celý svoj život s Ježišom. Bolo mu odhalených množstvo právd a daných oveľa viac milostí ako ostatným svätým. Je vzorom muža, ktorý sa nebál počúvať Božie slovo a na základe počutého aj v živote konať. Robil všetko čo mohol, aby sa postaral o rodinu a svojho syna. Miloval svoju manželku, prevzal úlohu otca na plný úväzok. Ak budeme konať ako sv. Jozef, Boh naše skutky požehná.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem