Piotr Glas: Môže si Cirkev poradiť bez Márie? – časť 2.

Piotr Glas
Piotr Glas

Myšlienky z relácie:

  • Každý z nás si musí vybrať, či bude poslušný učeniu katolíckej Cirkvi alebo bude prenasledovaný. Knieža tohto sveta nám ponúka klamnú predstavu, že peklo buď neexistuje alebo je prázdne. Lenže Panna Mária vo svojich zjaveniach ukázala deťom peklo nie preto, aby ich strašila, či traumatizovala, ale aby poukázala na realitu jeho existencie. Duša človeka je nesmrteľná. Na poslednom súde padne záverečné rozhodnutie, či táto duša bude na večné veky trpieť v pekle, alebo bude žiť v nebi.
  • Panna Mária dnes kričí proti hriešnosti človeka, proti tým divným guruom, ktorí tvrdia, že na ich slovo sa všetci uzdravia. Je to len biznis, ktorý prerastá do obrovských rozmerov. Katolíci prichádzajú ku protestantom, dávajú sa druhý krát krstiť a častokrát končia ako posadnutí. Tí, ktorí na toto diabolské dielo v súčasnosti upozorňujú, sú napádaní a útočí sa na nich. Deti absolvujú birmovku, ktorá je zároveň nie raz aj poslednou návštevou kostola a rozlúčkou s katolíckou Cirkvou. Do Cirkvi vstúpila obrovská formálnosť!
  • Dnes máme všetko za peniaze a je smutné, že to vidíme aj v Cirkvi. Mnohí svätí hovoria, že Cirkev sa musí vrátiť k svojej chudobe. Nemôžeme slúžiť Bohu aj mamone! Pre každého z nás sa blíži záverečná hodina a jediným rozhodujúcim kritériom bude stav našej duše.
  • Sv. Ľudovít Mária de Grignion je svätec pre dnešné časy. Počas svojho ťažkého života napísal dielo o pravej úcte k Panne Márii. V tomto diele píše: „Keď budeš stáť na poslednom súde pred Ježišom, Panna Mária ťa predstaví: Toto je môj bojovník, ktorý za teba, Ježišu a v tvojom mene bojoval.“ Proti klamstvu démona musíme bojovať s ružencom, pretože modlitba sv. ruženca naozaj funguje.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem