Otec Piotr Glas: Budeme pripravení vybrať si Krista? – časť 4.

Myšlienky z relácie:

  • Svet, v ktorom sme žili pred desiatimi rokmi, už neexistuje. Z každej strany dostávame rôzne apokalyptické proroctvá o krachu ekonomiky, o prírodných katastrofách, o vojnách… Krajiny sú extrémne zadĺžené, do obehu sa púšťajú nekryté peniaze, preto je zrejmé, že ku krachu príde.
  • Najväčším problémom bude hlad, lebo dnešné pokolenie ľudí žijúcich v blahobyte nie je pripravené na nedostatok jedla. Obrovský problém pre mladú generáciu nastane vtedy, keď sa vypne internet. Milióny mladých ľudí sa budú správať ako narkomani, ktorým sa zoberie droga…
  • Chod sveta sa zmení a pocítia ho všetci – chudobní aj bohatí. Nejaká zásoba potravín sa dá spraviť, ale len do určitej miery. Ľudia v mestách budú mať veľký problém, na vidieku vydržia o čosi dlhšie. Máme však niekam utekať? Určite nie! Jediná cesta úniku a záchrany je Panna Mária.
  • Diabol sa pri pomyslení na modlitbu k Panne Márii trasie a kričí. Ona sama nás v zjaveniach čoraz nástojčivejšie žiada o modlitbu. Ale nemá to byť rapotavá modlitba „o tisícke slov“. Stačí sa modliť menej, avšak s hĺbkou, premýšľajúc o tom, ku komu sa modlíme.
  • Prežili sme pandémiu, po ktorej to speje k horšiemu. Ľudia sú ľahostajnejší, odovzdanejší, nechávajú sa strhnúť svetom, veriacich ovládol duch strachu, boja sa gesta lásky, nechcú si podávať ruky, boja sa prijímania do úst…
  • Vďaka Bohu, viacerí ľudia pochopili, že sa musia zmeniť, duchovne sa zobudiť a to sa postupne deje. Čas covidu nám bol darovaný preto, aby sme zatiahli na hlbinu a aby do Cirkvi priniesol očistu.
  • Zostať na správnej strane bez Panny Márie sa nedá. Je potrebné odmietnuť falošné zostúpenia Ducha Svätého. Veď aký „Duch Svätý“ mohol zostúpiť na človeka, ktorý sa nespovedá a nepristupuje k sv. prijímaniu? Utekajme od falošných uzdravení!
  • Ľudia sa nebudú báť až vtedy, keď sa zbavia závislostí, hriechov, všetkého zla a dajú si do poriadku vzťahy.
  • Raz budeme stáť na poslednom súde pred Pánom a hriechy, ktoré nebudeme mať vyznané vo sv. spovedi, bude na nás žalovať diabol. Panna Mária a svätí, z ktorých si môžeme počas nášho života urobiť priateľov, sa nás budú zastávať.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem