Exorcista Giuseppe Tomaselli: Rozhovor s démonom – časť 1.

Myšlienky z relácie:

  • Otec Giuseppe Tomaselli bol veľký mystik, kňaz, exorcista, obdarený mnohými duchovnými darmi. Ako kňaz realizoval duchovný program don Bosca, ktorý mal heslo: „Daj mi duše, zvyšok si vezmi.“ Celý život kradol duše diablovi, za čo sa mu oplatil silnými útokmi. Jeho ochrancami boli sv. páter Pio a Panna Mária. Ctil si sv. Teréziu z Lisieux. Vydal viac ako 100 kníh, malých vreckových edícií, v ktorých všetko vysvetľoval. Mal dar proroctva, bilokácie, videnia stavu duše, dostal neviditeľnú tŕňovú korunu, stigmy a mystický prsteň. Na žiadosť pátra Pia založil združenie, ktoré zadosťučiňovalo za neúctu k Eucharistii, za svätokrádežné prijímania a za malú, alebo žiadnu vieru v Eucharistické tajomstvo. Zomrel ako veľký mystik a exorcista 9. mája 1989 v povesti svätosti.
  • Otec Giuseppe bol takmer 40 rokov exorcistom s bohatou praxou. Pre spásu duší sa rozhodol publikovať rozhovor s padlým démonom Meliodasom. Meliodas bol pred svojim pádom Cherubínom. Skúška všetkých anjelov spočívala v prejavení pokory pred bohočlovekom Ježišom Kristom a tiež pred Pannou Máriou. Prezradil, ako sa diabli prerátali pri svojom treste. Ľudia, hoci hriešni, majú stále šancu spasiť svoje duše. Ľuďom pri spáse duší pomáha Panna Mária.
  • Diabli sú zatratení naveky. Z Cherubína Melioda sa stal démon, ktorého úlohou je kradnúť Bohu duše hriechom nečistoty. Nemusí spať, jesť, nikdy nie je unavený. Z pekla sa môže dostať len so súhlasom Lucifera. Na Zemi mu je lepšie ako v pekle. Démoni môžu ovládnuť ľudské telo a posadnúť ho. Môžu vstúpiť do zvierat a posadnúť miesta, kde sa koná nejaký okultizmus, či mágia. V ľudskom tele zažíva démon určitý stupeň odpočinku, preto sa nechce prezradiť. Skrýva sa za identitou dobrého ducha, alebo za mŕtveho človeka.
  • Démon presviedča exorcistu, že jeho modlitby nefungujú. Exorcizmom mu totiž spôsobuje väčšie utrpenie, ako utrpenie, ktoré prežíva, keď je v pekle. Démon proti otcovi Giuseppovi celý život bojoval a duchovne i telesne ho mučil, lebo oslobodzoval duše spod jeho vplyvu a zachraňoval ich.
  • V čase, keď otec Giuseppe posielal ľuďom 2000 kníh, zažil od démona zúrivý útok, pri ktorom ho začal škrtiť až cítil jeho pazúry na svojom tele. Otec Giuseppe ho premohol modlitbou k Ježišovej krvi. Táto modlitba je mimoriadne účinná.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem