Dominik Chmielewski: Poslanie a ohnivé pôsobenie Ducha Svätého. 10-05

Dominik Chmielewski
Dominik Chmielewski

Piata prednáška z desiateho cyklu o. Dominik Chmielewski – krátke katechézy s názvom: Poslanie a ohnivé pôsobenie Ducha Svätého.

  • Keď Pán Ježiš povedal apoštolom, že musí odísť a na jeho miesto príde Duch Svätý, nerozumeli úplne týmto slovám, lebo nevedeli kto je Duch Svätý. Po Ježišovom nanebovzatí žili v strachu a úzkosti pred Židmi, zamknutí vo Večeradle. Celý čas sa hanbili za to, čo spravili, mali pocity viny a preto boli zamknutí zo strachu pred druhými ľuďmi.
  • Do tejto atmosféry zostupuje Duch Svätý vo forme ohňa a doslova pretvára tých 12. mužov nanovo. Je odňatý od nich všetok hriech. Sú stvorení nanovo, ako milovaní synovia Boha, v dôsledku odpustenia z kríža. Už sa neboja žiadnych ľudí, nehanbia sa za to, čo urobili, nemajú pocit viny, sú úplne novými ľuďmi.
  • Duch Svätý ich nanovo vrátil Otcovi. Toto je dokončenie diela milosrdenstva.
  • Mnohí z nás chodíme na sv. spoveď, prijímame odpustenie Ježiša Krista, ale aj tak sa bojíme Boha, hanbíme sa za to, čo sme spravili, máme pocit viny, ktorý tak veľmi ničí vzťah s inými ľuďmi.
  • Keď Duch Svätý zostupuje, nerobí len takú nejakú reparáciu v našom srdci, on nás tvorí nanovo a to je niečo neskutočné!!! Toto neurobí žiaden psychológ, to môže urobiť jedine Boh!
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem