Dominik Chmielewski: Ježiš nás vyvádza z našich hrobov – časť 2.

Myšlienky z relácie:

  • (Lk 10, 38-42) Marta z evanjelia je dobrá hospodárka, priateľka Ježiša Krista, no nemá tú správnu vieru. Mária naopak hltá každé slovo Ježiša, miluje ho celým svojim srdcom a chce s ním tráviť každú chvíľu. Marte takýto vzťah neimponuje. Boh prichádza do jej domu, ale pre ňu sú najdôležitejšie povinnosti s obsluhou a práca okolo domu. Jej viera je ako viera mnohých dnešných ľudí. Veria v Boha, ale na zemi zažívajú peklo. Marta síce vedie s Ježišom teologický rozhovor, no Ježišovi k nohám nepadá tak, ako Mária. Postoj srdca Márie a nie teologické slová Marty pomáhajú k zmŕtvychvstaniu Lazára.
  • Kým je Ježiš pre nás? Komu alebo čomu dávame prednosť v našom živote? Je pre nás Ježiš niečo ako mágia, pomodlíme sa takú alebo onakú novénu a očakávame od neho, že splní naše prosby? Nie to, čo chce on, chceme aj my. Na to si musíme dávať veľký pozor! Našou úlohou je odvaliť kameň nášho hriechu modloslužby, keď kladieme na prvé miesto naše záľuby, potreby, osoby, majetok, peniaze, alebo naše neodpustenie, sústredenie sa na krivdy, sebaľútosť… Boh od nás očakáva vernosť až do konca. Ak ostaneme verní a nenecháme sa znechutiť, Ježiš má pre nás v nebi pripravenú tú najväčšiu odmenu, ktorú si ani nedokážeme predstaviť.
  • Naše uzdravenie prichádza až vtedy, keď odsunieme kameň hriechu z nášho duchovného hrobu. Veľa ľudí sa radikálne obracia k Bohu v hraničných životných situáciách.
  • Ako sa prejavuje silná viera v praxi? Príbeh: Ukrajinskí vojaci útočili na ruský tank, vyhodili ho do vzduchu a z horiacich plameňov na veľké počudovanie vybehol ruský vojak s ružencom v ruke. Kričal, že sa modlil on i jeho mama doma nielen za neho, ale aj za ukrajinských vojakov… Práve takúto vieru dnes všetci potrebujeme.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem