Dominik Chmielewski: Ježiš nás vyvádza z našich hrobov – časť 1.

Myšlienky z relácie:

  • Väčšina z nás sa nachádza v pozícii mŕtveho a páchnuceho Lazára, lebo v určitých oblastiach života sme stratili nádej a opustili Boha. Potrebujeme, aby Ježiš prišiel a vytiahol nás z našich hrobov. Ježiš je Bohom života a nie smrti. Každý z nás má v nebi pripravené miesto.
  • Démon na nás vplýva tak, že otvára a jatrí naše najhlbšie rany, snaží sa nás udržať v napätí, v strese, v beznádeji… Našou úlohou je postaviť sa mu na odpor, nepovoliť a skalopevne veriť, že sme Ježišom milovaní.
  • Zmyslom nášho života je spoznať Ježišovu lásku k nám a maximálne jej dôverovať bez ohľadu na okolnosti. Je potrebné vyjsť z našich problémov, prestať ich adorovať, hľadieť s dôverou na Ježiša a adorovať Jeho. Vojsť do hlbokého vzťahu s ním a rozhodnúť sa, či budeme bojovať a či nie, pretože toto rozhodnutie za nás nikto neurobí. Ak k nemu prídeme, môžeme sa uzdraviť a nakoniec môžeme uzdravovať aj iných.
  • Najväčší židovskí učenci ovládali Tóru naspamäť, 5x denne sa modlili, 2x týždenne sa postili o chlebe a vode, dodržiavali všetkých 613 prikázaní, no keď Boh prišiel, znenávideli ho a nakoniec zabili. Odborníci na Boha zabili Boha!
  • Musíme si dávať veľký pozor a strániť sa hry na absolútnu pravdu bez lásky. Dodržiavanie všetkých príkazov a zákazov, nalinkovaný denný modlitbový výkon bez lásky nás nakoniec môže priviesť k tomu, že zabijeme Boha v ľuďoch a nakoniec aj v sebe.
Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem