13 – ročná Addison Woosley sa statočne postavila za nenarodených!

13-ročná Addison Woosley sa statočne postavila za nenarodených v trojminútovom prejave na zasadnutí mestskej rady. Addison sa zúčastnila na zhromaždení v snahe urobiť z mesta Raleigh “útočisko pre nenarodených”.

“Som pevne presvedčená, že potraty sú vražda. Tiež si myslím, že potraty sú nesprávne. Takže vás žiadam, aby ste tu v Raleigh potraty zakázali,” začína Addison svoj prejav.

“Potraty by mali byť nezákonné, pretože ide o vraždu. Definícia vraždy je ‘bezdôvodné zabitie jedného človeka druhým a často so zlým úmyslom.’”

“Keď sa matky rozhodnú zavraždiť svoje nevinné deti, tak už majú odtlačky prstov, nosy, vedia rozpoznať hlas svojej matky, vedia štikútať a bije im srdce.”

“Na ultrazvuku sa dieťa snaží utiecť pred rušivými nástrojmi, ktoré sa ho snažia zabiť,” dodáva Addison.

Addison neskôr prirovnáva potraty k otroctvu. V tejto chvíli na ňu členovia publika začnú kričať a napádať. Addison zvyšuje hlas, aby ich prehlušila.

Addison následne kričí do mikrofónu: “Potraty mi pripomínajú otroctvo. Vlastníci hovorili, že otroci sú ich majetok a môžu si s nimi robiť, čo chcú. Ako hovoria matky o svojich deťoch.”

Publikum sa stáva agresívne. V tomto okamihu začne kričať člen mestskej rady: “Pokoj! Pokoj!”.

Addison potom pokračuje: “Dúfam, že o pár rokov sa obzrieme späť na potraty a pomyslíme si: ‘To bolo také kruté! Nemôžem uveriť, že sme toho boli schopní.’ Ako sa všetci pozeráme s odstupom na otroctvo.”

“Otázkou je: ‘Kým budeš? Otrokár? Muž pribíjajúci nápis iba-bieli na vodnú fontánu? Rosa Parks? Alebo Abraham Lincoln? Kým budeš? Rozhodni sa.”

“Budeš plantážnikom bičujúcim malé čierne dieťa? Alebo budeš protestovať, aj keď ťa to bude stáť život, ako Martina Luthera Kinga Jr.? Kým budeš?”

“Ak si myslíš, že potraty by mali byť nezákonné, postavíš sa za to, prosím?”

Počas nepretržitého kriku Addison opakuje: “Ak si myslíš, že potraty by mali byť nezákonné, postavíš sa za to, prosím? Aby sme zmenili svet, musíme zmeniť zákon, tak sa postavme a urobme to.”

Podľa tohto článku v spravodajstve Liberty Headlines, jedna žena zakričala: “Dosť! Dosť!” a “Nevhodné!”

Ďalšia žena zakričala: “Nehovor za černochov! Zachraňuj si svojich! Ty nehovoríš za černochov!”

Žena potom oslovila člena mestskej rady a povedala: “Ste černoch … Musíte sa postaviť a uvedomiť si to.”

Člen rady však povedal: “Áno, som černoch …a áno, každý, kto sa prihlási, má právo vystúpiť. To je pravidlo krajiny. Nemôžem sem prísť a povedať, že ty môžeš hovoriť a ty nie.”

Celé video z prejavu si môžete pozrieť tu:

Prevzaté z: https://www.lifenews.sk/27753/rozzurene-publikum-13-rocne-dievca-na-zasadnuti-rady-mesta-prirovnava-potraty-k-otroctvu

Zdieľajte:
Zapnúť upozornenia na novinky a články Aktivovať Nie ďakujem